Nejčastější dotazy

Carousel Proutěné designové kabelky_1

 

Jak bych se měla starat o kabelky a kožené výrobky?

Kabelky jsou vyrobené z proutí, které je z vnější strany lakované. Nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Při běžném používání stačí kabelku vyklepat nebo vysát zvenku a otřít vlhkým hadrem.

Kožená část je ošetřená přípravkem na bázi olejů a včelího vosku, který odpuzuje vodu. Jelikož kůže časem vysychá a může praskat, doporučujeme pravidelné ošetření podobným přípravkem na ochranu kůže, který běžně zakoupíte v obchodech. Kůže je přírodní materiál a používáním získává patinu. Stejným způsobem pečujte i další kožené výrobky – peněženky, opasky, přívěsky.

Vnitřní část kabelky tvoří podšívka z flísu, která je ke kabelce přišitá. Při běžném nošení ji není třeba nijak ošetřovat. Při velkém znečištění ji je možné odpárat a vyčisti, případně vyměnit.  

Bojím se, že je kabelka moc těžká.

Kabelky jsou velmi lehké, lehčí než kdyby byly celé z kůže. U každého výrobku uvádíme i váhu.

Neroztrhám si nošením punčocháče nebo nezničím oblečení?

Na to jsme při výrobě pamatovali. Sami je nosíme a víme, že kabelka musí být absolutně hladká. Několikrát ji brousíme jemným smirkovým papírem a lakujeme. Povrch je hladký a poškození oblečení nehrozí.

Můžu kabelku nosit jen v létě?

Kabelku můžete nosit jako celoroční. Zima ani běžné vlhko jí neuškodí. Vyvarujte se však promočení, které nesvědčí proutí ani kůži. V případě nechtěného namočené třeba při silném dešti, nechte kabelku přirozeně vyschnout při pokojové teplotě.

Barva produktu, který jsem si koupila neodpovídá fotce. Proč?

Kůži si barvíme sami. Dáváme přednost nanášení, které není rovnoměrné a dělá na kabelkách a kožených výrobcích různé odstíny barvy. To je v pořádku. Vzhledem k povaze kůže, která je pokaždé trochu jiná, chytá barva také trochu jinak. Kromě barvy i struktura kůže může být odlišná. Máte zkrátka originál.

Je možné upravovat výrobky podle přání nebo si výrobek navrhnout?

V nabídce máme omezený sortiment kabelek a pásků, ale jsme připraveni splnit vaše přání. Napište nám a určitě něco vymyslíme.

Jak zvolit správnou délku pásku?

Změřte se v místě, kde chcete pásek nosit. Naměřené číslo udává délku pásku v objednávce. V tomto místě je prostřední dírka. Na každou stranu jsou další 4, tedy dostatečné rozpětí.

 

Zpět do obchodu