Proutěná kabelka a sníh

Když se dnes dívám z okna a vidím jak se z nebe valí sníh, napadá mě otázka, kterou si možná kladete.

Můžu si proutěnou kabelku vzít i do zimy? Co s ní udělá zima a sníh?

Jako první vás možní napadne, jestli se vůbec proutěná kabelka hodí k zimnímu oblečení. Na to musím odpovědět, proč by se nehodila. Nepředstavujte si každou proutěnou kabelku jako proutěnou nebo slaměnou kabelku na pláž. I proutí může mít mnoho podob. Barevně umím proutí dobarvit do mnoha odstínů, takže můžete zapomenout na slaměnou barvu letních plážových tašek.

DSC_3799

Kůže, ze které jsou kabelky vyrobeny, je materiál odolný a asi nepřemýšlíte, zda si vezmete v zimě koženou kabelku. Lépe je přemýšlet o tom, jestli je kůže dobře ošetřená a zvládne vlho a zimu. Kůže, tím spíše rostlině činěná, kterou používám, je materiál na jednu stranu krásný, ale potřebuje péči. Jakou?

Kůži je třeba pravidelně promazávat přípravkem na bázi vosků a olejů, který kůži zvláčňuje a dělá na ní vrstvičku, která nepropustí vlhko. Nově koupená kabelka je již takto ošetřená. Více o péči o kabelky najdete v článku Péče o proutěné kabelky. Kůže není materiál, který nemůžete nosit v zimě.

Proutěná kabelka. Letní záležitost?

P1010252

Jak už jsem psala výše, i proutí má tisíce podob. Snažím se zbořit všeobecnou představu o tom, co je proutěná kabelka. Vytvářím nové barevné kombinace i tvary tak, aby byly originální, nadčasové a nepodléhající roční době. A ano, mám v nabídce i kousky, které se více hodí k letním šatům, ale mám i takové, které si můžete vzít po celý rok. Záleží na vašem stylu a vkusu, na tom, jak moc chcete jít proti proudu a všeobecné představě.

Máte odvahu? Já ano, moje dcery taky, kamarádky a spousta dalších z vás, tu odvahu mají. Nosí svou #amelku napříč ročními obdobími. Co třeba do divadla tuto krásnou Jeanne?

P5200791

To byl odstavec o vkusu a odvaze. Další otázka:

Vydrží sníh a mráz proutí?

Proutí, přesněji pedig, má specifické vlastnosti. Při pletení se namáčí, protože tak je lépe tvárný. I hotová kabelka natahuje vlhkost, tomu nelze zabráni stoprocentně, materiál musí dýchat. Z vnější strany proutí ošetřuju lakem (u barveného předtím barvím), který z vnější strany kabelku chrání proti vlhkosti, zašpinění, ale taky polámání. Povrch je hladký a slibuju, že silonky určitě neponičí. 

A přesto tady jeden limit je, je to stále košík. Je to jako se svetrem, hřeje, ale profoukne. Kabelka chrání věci uvnitř, ale když ji namočíte, namočíte i vše v ní. Slabí déšť zvládne, ale liják už hůř. Lépe řečeno, kabelka to přežije bez úhony, ale vše uvnitř bude mokré.

PC070525 (2)

Podšívka jako pelíšek

Všechny kabelky mají uvnitř podšívku z bavlny. Vždy je barevně sladěná s barvou proutí a kůže. I když není na první pohled vidět, záleží mi na tom, aby měla krásný vzor. Hlavní funkcí je ale schovat konce proutků uvnitř. S podšívkou je kabelky začištěná a vaše věci v bezpečí.

Když se rozhoduju, zda si právě dnes vezmu proutěnou kabelku a vyrazím ven, tak přemýšlím takto?

Hodí se mi k oblečení? Pokud ano, neřeším roční období.

Má dneska hodně pršet nebo celý den sněžit? Raději sáhnu po jiné.

 

Andrea3

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení