O mně

Jmenuji se Andrea.

Jsem tvůrce a zakladatelka značky Amelia E.

"Vyrábím designové proutěné kabelky, které oživí váš šatník a dělají radost každý den."

Andrea Holzknechtová

Byla jsem tvůrčí duše odjakživa a v koutku duše jsem si vždycky přála, aby mě kreativní práce a řemeslo živilo. Moje cesta ale byla přeci jen trochu delší a klikatější. Můj sen jsem si začala plnit až po čtyřicítce.

Od malička jsem ráda tvořila. Naučila jsem se plést a šít, později jsem vyráběla šperky a miniatury z kůží. Dokonce jsem si vymyslela speciální techniku tvoření šperků ze špejlí. Asi před 15 lety jsem se poprvé setkala s pedigem a byla to láska. Věděla jsem, že to je moje cesta.

2018

Je začátek roku 2018. Mám sen. Chci se naučit pracovat s kůží, protože moje milované košíky chci pozvednout na další level. Kombinovat je s kůží a chci dělat tašky a kabelky. Nadšeně jsem absolvovala dvoudenní kurz a naučila jsem se základy. A zjistila jsem, že to není až taková sranda a že potřebuju spoustu vybavení.

2019

Je začátek roku 2019. Mám základní vybavení, buduju dílničku, první sedlářské pokusy mám za sebou. Baví mě to nesmírně a kabelky se líbí. Stále jsem zaměstnaná, dělám online marketing a trávím hodiny u počítače. Začínám si uvědomovat, že to nejde dělat do nekonečna.

Nemůžu spát, protože sním o kabelkách. Můj mozek se nechce vypnout ani v noci. Bolí mě záda a pravá ruka od práce s myší. Jsem strašně unavená.

Jak dál?

Přihlásila jsem se do soutěže pro začínající podnikatele T-mobile rozjezdy. Vystoupila jsem z komfortní zóny a vyhrála! V kraji jsem byla druhá, ale bylo to moje velké osobní vítězství. Měla jsem zpětnou vazbu a začínala jsem věřit, že moje cesta je ta správná. Porota mi věřila, viděla v kabelkách potenciál, bylo na čase, abych svému snu začala věřit i já.

Léto a podzim. Udělala jsem těžké rozhodnutí, skončila jsem v jedné práci a nechala jsem si jen půl úvazku. I když jsem přišla o báječné kolegy, cítila jsem se najednou volně a lehce. V srpnu jsem strávila skvělý víkend na kurzu Jak se živit rukodělným podnikáním. Byl to zlom, tam přišel moment zrození mé nové značky Amelia E.

Odjeli jsem naším bydlíkem na dovolenou k moři, dovolila jsem si jen tak být, tak nějak se přepojit, uklidnit a plánovala jsem v plné síle začít budovat svůj sen, svoji značku.

S příchodem Amelie se můj pohled na podnikání a tvorbu změnil. Začala jsem ještě intenzivněji budovat dílnu, vybavovat ji a tvořit a tvořit. Spustila jsem tak něco, co už nejde zastavit.

Na konci roku 2019 jsem byla přesvědčená o tom, že rok 2020 bude rok, kdy to pořádně rozjedu a skončím v práci.

A víte, jak to je, když člověk plánuje? Staré Jidiš přísloví říká „Člověk míní, bůh se směje.“

Poslední roky jsem dělala všechno, jak se má. Chodila do práce, pracovala jsem hodně a neměla jen jednu práci. Každý den jsem vařila, starala se o domácnost. Bavilo mě to, ale zároveň mě to ubíjelo. Měla jsem pocit, že život je nekonečná práce. Pouze dovolená byla časem, kdy jsem si dovolila nic nedělat.

Před vánocemi jsem prožila první vlnu nákupů mých kabelek a byla jsem šťastná a hrdá.

V prosinci 2019 jsem šla poprvé na mamograf. Jo, už jsem ve věku, kdy to pojišťovna proplácí. Výsledek pro mě nebyl dobrý. Bylo to poprvé, kdy mě dostihla vlastní smrtelnost.

2020

Je začátek roku 2020. Moje plány šly do kytek a jediné, co jsem plánovala, bylo to, jak se z toho dostat.

Nepřeju nikomu žádnou nemoc, ale když přijde, je to jako ukazatel. Něco jsi dělala špatně, něco musíš změnit. Když budeš dělat to samé, budeš dostávat to samé. Tak jsem odhodila plány a novoroční předsevzetí. Rozhodla jsem se s nemocí nebojovat. Přijmout ji. Můj boj byl spíš s mým strachem.

Zastavila jsem se.

Je březen 2020. Měla jsem tady napsané, jak je mi dobře, jak opět začínám tvořit a prodávat, jak se Amelia E. probouzí ze zimního spánku. A přišel koronavirus. Navzdory ale tvořím a prodávám. Co nejlepšího můžeme dělat, když přijde něco tak nepříjemného, jako je epidemie a nouzový stav spojený s restrikcemi? Snažit se žít co nejnormálněji a udržet si mysl v dobré pohodě.

Děkuju. Za ty poslední roky. Našla jsem svůj směr. Děkuju vám, že nakupujete a stojíte při mně. Bez vás, bych si svými kabelkami zaplnila vlastní skříně. S vámi ale žijí každý den.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.